Jogod van hozzá 2016-17

A Széchenyi István Egyetem Alkotmányjogi és Poltikatudományi Tanszéke ebben a tanévben is meghirdette a "Jogod van hozzá - emberi jogok képekben" című vetélkedőt. A rendezvény célja, hogy középiskolás diákok emberi jogokkal -.s általában a (köz)joggal - kapcsolatos érdeklődését felkeltse, fokozza, jogtudatukat fejlessze és jogismeretüket gazdagítsa.

A programra jelentkező középiskolák egy-egy csapatot indítanak, amelyek feladata az, hogy a számukra kisorsolt alapjogot valamilyen módon vizuálisan megjelenítsék. Segítségképpen meghallgathatnak egy általános, bevezető előadást az emberi jogok funkciójáról, ejlődéséról és védelméről, valamint saját iskolájukat is felkeresi egy egyetemi oktatóból és egy demonstrátor hallgatóból álló mentorpár, hogy az adott alapjogról beszéljen részletesebben, s adjon lendületet az alkotó folyamatnak.

A középiskolások által készített pályamunkákat szakértő zsűri értékeli, s a legjobbakat értékes nyeremények várják.

A résztvevők, a pályaművek és más részletek a rendezvény facebook-oldalán elérhetők: https://www.facebook.com/jogodvanhozza/

Vizsgaidőszak 2017. május 16. - 2017. július 1.
Nyári záróvizsga időszak 2017. június 21. - 2017. június 30.
Diplomaátadó ünnepély - MK 2017. június 24. 14:00 - 15:00
Szenátusi ülés 2017. június 26. 14:00 - 16:00