Pályázati felhívás logótervezésre a Széchenyi István Egyetem hallgatói és középiskolások számára

A Széchenyi István Egyetem Parlamenti Kutatások Központja (PKK) pályázatot hirdet a  Széchenyi István Egyetem hallgatói és középiskolás diákok számára a központot szimbolizáló embléma, logó megalkotására.

Mi a PKK?

A Parlamenti Kutatások Központja a Széchenyi István Egyetem parlamenti joggal foglalkozó kutatási egysége. A PKK fő tevékenységei:

• Parlamenti, illetve a törvényhozással összefüggő alkotmányjogi, közigazgatási, politikatudományi és más tárgyú kutatások szervezése, lefolytatása.
  • Tudományos közlemények kiadása, publikációs tevékenység.
  • Tudományos konferenciák, rendezvények előkészítése és szervezése.
  • Tudományos kutatói hálózat létrehozása, kapcsolattartás más hazai és nemzetközi kutatóhelyekkel.
  • Ösztöndíj-programok meghirdetése, megszervezése, illetve támogatása.
  • Meghatározott kutatási, szakértői szolgáltatások elvégzése.

További információ a PKK tevékenységéről annak honlapján (pkk.sze.hu) érhető el.

A megalkotandó logóval kapcsolatos legfontosabb elvárások

• Mivel a PKK nemcsak a magyar Országgyűléssel foglalkozik, hanem összehasonlító alkotmányjogi kutatásokat végezve más országok parlamentjeinek működését, szervezetét, hatalommegosztásban elfoglalt helyét is vizsgálja, ezért a logóval kapcsolatos a legfontosabb elvárás, hogy ne egy adott (konkrét) parlamentre, s különösen ne a magyar Országgyűlésre utaljon közvetlenül. Az Országgyűlésről szóló 2012. évi XXXVI. tv. előírásai miatt különösen kerülendő az Országház képének vagy az Országház képi stilizált mintájának alkalmazása.
  • A logó tehát általában utaljon a parlamentekre, azok működésére és kutatásukra. „Hívószavak” lehetnek: parlament, kormányoldal-ellenzék, törvényhozás, parlamenti „patkó”, ülésterem, politika, szavazás, felszólalás, alkotmányjog, hatalommegosztás, tudomány, kutatás.
  • A logót – amennyiben megjeleníti az elnevezést is – három nyelvi verzióban kell elkészíteni: a magyar (Parlamenti Kutatások Központja) mellett angol (Centre for Parliamentary Studies) és német (Zentrum für Parlamentsforschung) verziókat is várunk. Akár egy logó együtt is tartalmazhatja a három nyelvi verziót, de az egyes nyelveken külön-külön is készülhetnek a logók.

Bírálati szempontok

• Kifejező jelleg, eredetiség, figyelemfelkeltés.
  • Előnyt jelenthet
    • a PKK rövidítés megjelenítése a logóban, vagy annak részeként (de ez nem szükségszerű eleme a logónak).
    • a Széchenyi István Egyetem logójához, arculatához való illeszkedés (lásd a honlapot).

Díj

• A nyertes pályamű alkotója, illetve alkotóközössége 20.000,- Ft pénzjutalomban, valamint könyvjutalomban részesül.
  • Fenntartjuk a jogot, hogy nem választunk győztest.
  • A győztes hozzájárul ahhoz, hogy a pénzjutalom fejében az általa készített pályamunkát a PKK logóként használja.

Benyújtás, kapcsolattartás

A grafikai terveket A4-es méretű fehér lapon, és digitálisan pdf formátumban kérjük benyújtani.

Pályázni egyénileg, illetve csoportosan is lehet, azonban minden esetben kérjük feltüntetni az alkotó, illetve alkotók nevét, intézményét, e-mailes és telefonos elérhetőségét.

A pályázatok benyújtásának határideje: 2017. július 1.

A határidőn túl érkezett pályamunkákat nem tudjuk elfogadni.

A pályázati anyagot juttassák el dr. Hancz Patrik részére

• levélben a következő címre:

dr. Hancz Patrik

Széchenyi István Egyetem

Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar

Parlamenti Kutatások Központja

9026 Győr, Egyetem tér 1.

A pályázattal kapcsolatban felmerülő bárminemű kérdéssel bátran forduljanak dr. Hancz Patrikhoz a fenti elérhetőségeken.

Győr, 2017. június 6.

Prof. Dr. Kukorelli István s. k.                               Dr. habil. Smuk Péter s.k.

egyetemi tanár, a PKK vezetője                         tanszékvezető egyetemi docens

Munkaszüneti nap 2018. október 22.
Munkaszüneti nap 2018. október 23.
Elektronikus ZH nap 2018. október 24.
Elektronikus ZH nap 2018. október 26.
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. október 26. 00:00 - 2018. október 27. 23:00